Sarımsak ekstraktı hazırlanması

Dört kilo sarımsak alınıp soyulur. Soyulduktan sonra yaklaşık 3 kg kalacaktır. Soyarken tırnakların sarımsak içerisine batarak mikrop bulaşmamasına azami dikkat edilmelidir. Ellerinizi güzelce temizleyin, gerekirse ve kullanabiliyorsanız eldiven kullanın


Bir metre tülbent alınır. Bu tülbent ikiye katlanıp 3 parçaya kesilir.

Bu üç parçanın het biri iki kenarı dikilerek üç adet torba elde edilir. Sağlam olması için katlama yeri de dahil olmak üzere üç kenarından da dikebilirsiniz.
Sarımsağı üç eşit parçaya bölerek üç torbaya doldurun.

sonra ağzını torbanın kendisiyle düğümleyip kapatın

Torbaları alüminyum bir tepsi içerisine koyun. Bu tepsinin çapı, kullanılacak kazana uygun olmalı.

Kazanın içini kaynar su doldurup piknik tüpün üzerine yerleştirin.

Kazanın içerisine, üzerine tepsiyi koymak için bir sacayak koyun. Su seviyesi, sacayağın hizasına kadar olmalıdır.
Sonra sarımsak tepsisini bu sacayağın üzerine yerleştirin.

ÖNEMLİ


Sarımsak tepsisinin içerisine ASLA su damlamaMalıdır.

Sonra tepsinin kenarından tepsi içine su damlatmadan kazana su ilave edin. Su seviyesi, tepsinin ortasına kadar gelmelidir.

Ocağı açıp kazanın kaynamasını bekleyin. Su kaynamaya başladıktan sonra kapağını kapatıp ocağın altını kısın. Su kaynamayacak, ama sürekli "hışırdar" halde kalmalıdır. Bu şekilde sarımsaklar 24 saat pişirilir.

24 Saat sonra ocak kapatılıp, suyun içerisinde el tutulabilecek kadar soğuması beklenir. Bu sırada kapak kapalı olmalıdır. Soğuma süresi, ortam sıcaklığıuna bağlı olmakla birlikte yaklaşık 6 saat kadardır.
Su tamamen soğumamalıdır. Bu sıcaklık yaklaşık vücut sıcaklığıdır. (37 derece)
Sıcaklık kazanın ortasına elle dokunarak anlaşılabilir.
Kapağı açtığınızda torbaların kahverengi olduğunu göreceksiniz. Hatta torbalardan tepsi içerisine bir miktar karamel rengi ya da siyaha yakın sıvı akmış olabilir. Bu normal durumdur.
Sonra ele ameliyat eldiveni takılıp torbalar sıkılarak çıkan ekstrakt temiz bir kapta toplanır. Ekstraktın kıvamı su kıvamından boza kıvamına kadar değişebilir. Makbul olanı su kıvamına yakın olanıdır. Rengi siyaha yakın kahverengidir. Sıkıldıktan sonra torbalar atılır.
Alınan ekstrakt, renkli cam şişelere (şurup şişesi gibi şişerler. Bu şişeleri eczanelerden alabilirsiniz) doldurulup ağzı kapağı ile kapatılır. Buzdolabına konmaz. Ama konduğu yer sıcak olmamalıdır. Kesinlikle ışık gören yere konmamalıdır.

NOTLAR

Burada anlatılan malzemelerden sarımsak ve ekstrakla temas edecek olanlardan "temiz" olarak bahsedildi. Temizden kasıt, STERİL EDİLMİŞ olmasıdır. Mikroplardan tamamen arındırılmış olmasıdır. Örneğin sözkonusu malzeme yarım saat kadar kaynatılır.
Elde edilen eksrakt, her ne kadar içinde mikrop barınmaz gibi gözükse de, her ortamda üreyebilen mikroplar olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Bu ekstrakt da, içinde bazı tür mikropların üremesi için uygundur. Bu yüzden hijyene azami derecede dikkat edilmelidir.
Bu ekstrak içerisinde üreyen mikroplar, ışık olmadan üremiyor. Serin yerde üremiyor. Ama ekstrakt buzdolabında bozuluyor. Bu yüzden ışık görmemesi ve serin yerde (ama buzdolabıda değil) saklanması önemli

Kullanımı

Toksik miktar, verilecek dozun oldukça üzerinde. Örneğin düzenli olarak günde 8 yemek kaşığı alan yetişkin kişilerde bir rahatsızlık meydana gelmedi. Önerilen doz, günde 2 veya 4 kaşıktır. Doz, ikiye bölünerek alınır. Dozun biri sabah kalkınca, diğeri akşam yatarken verilir.
İlaç verilmeden önce 2 ssat, ilaç alındıktan sonra 2 saat bir şey yenmemelidir. Sabah kalkınca aç karına içilip 2 saat bir şey yenmezse, akşam da yatmadan iki saat önce yeme kesilip yatarken içilirse bu şart sağlanmış olur.

Uyarılar

Bu ilacı kullanan hastaların büyük bölümünün hastalığı atlatması, dikkate değer. Ancak bu gözlem, sizin (veya hastanızın) da aynı şekilde hastalığı atlatacağını garanti edemez. Kaldı ki bu gözlem, değil bir bilimsel kurum, bir hekim tarafından bile yapılmadı. Biz hekim değiliz, bu da kansere deva olduğunu iddia ettiğimiz bir ilaç değil.
Bu hastaların hiçbirinde kemoterapi ASLA aksatılmadı.
Bu ekstakt üzerinde yapılmış bir bilimsel araştırma bilmiyoruz. Bildiğimiz, vücut direncini artıran "selenyum" elementini ciddi miktarda içeriyor olduğudur.

Gözlemler

Kemoterapi alan hastalarda, kemoterapiden kaynaklanan yan etkiler görülür. Bu ekstraktı alanlarda bu yan etkiler yok denecek kadar az idi. Hekimler kemoterapi uygularken hastanın kemoterapinin yan etkileri sebebi ile aşırı derecede kötüleşmesi durumunda kemoterapi dozajını azaltmak zorunda kalabilirler. Bu da tedaviyi olumsuz etkiler. Bu ekstraktı kullanan hastaların kemoterapinin yan etkileri sebebi ile kötüleşmediğini gözledik. Bu da, hekimin hastalığa uygun kemoterapi dozajını vermekte rahat olmasını sağlar.
Bir diğer gözlem, Radyotreapi alan hastaların -bazı- larında etki göstermediği. Bunun sebebi radyoterapinin bu ekstraktın etkisini engellemesi veya radyoterapi gerektiren tümörlerden kaynaklanan rahatsızlıklara bu ekstraktın faydalı olmaması olabilir. Her neden kaynaklanıyorsa kaynaklansın, radyoterapi alması gereken hastalarda bu ekstrakt radyoterapi ile birlikte uygulanmaMalıdır. Radyoterapiden birkaç gün evvel bırakılmalı, radyoterapi bittikten birkaç gün sonra başlanmalıdır. Radyoterapinin bu ekstraktın etkisini azalttığı gibi, bu ekstrat da radyoterpinin etkisini azaltıyor olabilir.


Hastalık da Şifa da yanlız Allah'tandır. Bu ekstraktın Allah'ın vereceği şifaya vesile olması temennisi ile;
Geçmiş Olsun.